Columbia jarná kolekcia je tu. Pre viac info rozbaľte v jednotlivých kategóriách filter produktov a zvoľte novinky. Alebo nás navštívte v OC Optima - Košice - predajňa COLUMBIA. Tešíme sa na Vás.

TEPLO

TURBODOWN™

 

Poznávame technológiu TurboDown™ od Columbia

TurboDown™ je revolučná technológia vyvinutá spoločnosťou Columbia, renomovaným výrobcom outdoorového oblečenia a vybavenia. Táto technológia je výrazne zastúpená v ich izolovaných bundách a vestách.

Čo je TurboDown™?

TurboDown™ je jedinečná kombinácia syntetickej izolácie Omni-Heat™ od Columbia a prémiového peria. Ponúka ľahké teplo a vynikajúcu schopnosť udržať teplo. Technológia spája perie so syntetickou izoláciou Omni-Heat™, čím vytvára produkt, ktorý efektívne udržiava teplo, zatiaľ čo zostáva ľahký a pohodlný.

Ako funguje TurboDown™?

Technológia TurboDown™ funguje tak, že vrstvy peria a syntetickej izolácie sú striedavo uložené medzi vrstvy materiálu bundy alebo vesty. Toto usporiadanie umožňuje efektívne udržiavanie tepla a zabraňuje jeho úniku. Vďaka tomu sú produkty s technológiou TurboDown™ ideálne pre chladné a vlhké podmienky.

Výhody technológie TurboDown™

 • Ľahkosť: Produkty s technológiou TurboDown™ sú mimoriadne ľahké, čo zvyšuje pohodlie pri nosení.
 • Tepelná účinnosť: Vďaka kombinácii peria a syntetickej izolácie dokáže TurboDown™ efektívne udržiavať teplo.
 • Vodoodpudivosť: Technológia TurboDown™ zabraňuje prenikaniu vody do vnútra oblečenia, čo zvyšuje jeho odolnosť voči vlhkosti.

Zhrnutie

Technológia TurboDown™ od spoločnosti Columbia prináša revolučné riešenie pre outdoorové oblečenie. Jej schopnosť udržiavať teplo, ľahkosť a odolnosť voči vlhkosti robia produkty s touto technológiou ideálnymi pre outdoorové aktivity za chladného počasia.

 

Thermarator™

 

thermarator

Izolácia z peria... bez peria. Thermarator™ od spoločnosti Columbia bude ideálny, keď budete potrebovať spoľahlivé teplo v chladných podmienkach. Syntetický izolačný materiál má vysoký pomer telesného tepla k hmotnosti. Je to vďaka použitiu ultratenkých vlákien, ktoré sú navrhnuté tak, aby "zachytávali" teplo aj za mokra. Výplň Thermarator™ vyzerá a správa sa ako prírodné páperie, ale je zbavená jeho najväčšej nevýhody - straty vlastností po kontakte s vodou.

 

DOUBLE WALL™

DoubleWall_Technology_Icon_RGB_RED  DOUBLE WALL™

ZDOKONALENÁ IZOLAČNÁ KONŠTRUKCIA

 • Vrstvená konštrukcia chráni pred vetrom a zadržiava teplo, aby vám nebola zima.
 • Vďaka inovatívnej konštrukcii vám bude teplo
 • Vonkajšia vrstva tkaniny zadržiava teplo a chráni pred vetrom
 • Zdokonalená odolnosť voči vode

DoubleWall_Technology_illust_RGB

O TECHNOLÓGII

Izolácia Double Wall™ dokonale zabraňuje prenikaniu chladu. Táto inovatívna konštrukcia blokuje vietor a dážď a zároveň eliminuje chladné miesta tým, že zachytáva teplo medzi dvoma vrstvami látky. Double Wall™ blokuje chlad, zachytáva teplo a chráni vás pred zimou.

HEAT SEAL™

HEATSEAL WaveHEATSEAL™ WAVE

POCÍTITE VLNU TEPLA

 • HEAT SEAL™ WAVE spája dve skvelé inovácie – bezšvové spoje a prekrývajúce sa prvky – ktoré eliminujú chladné miesta a utesňujú teplo.
 • Ocenená technológia „WAVE“ eliminuje studené miesta.
 • Zlepšuje zadržiavanie tepla.
 • Prvotriedna tepelná technológia.
 • Znižuje prenikanie vody a vetra.

HEATSEAL WAVE Technologia

NAJLEPŠIE POUŽITIE:

Je to vynikajúca voľba veľmi ľahkého oblečenia (čo sa týka váhy) do chladného a veterného počasia.

Omni-Heat™

reflective2webOmni-Heat™ Reflective

VYUŽITE VLASTNÉ TEPLO

Technológia Omni-Heat™ priaznivo reguluje telesnú teplotu vďaka bodovej reflexnej aplikácii na vysoko priedušnom materiáli. Pomáha tak regulovať vašu teplotu tým, že zachytáva a čiastočne odráža vami vygenerované telesné teplo a zároveň rýchlo odvádza vlhkosť a pot od tela.

 • Bodová reflexná aplikácia technológie Omni-Heat™ Reflective vám pomáha udržať vlastné teplo a zároveň umožňuje textílii dýchať, čím napomáha termoregulácii organizmu
 • Neutralizuje statickú elektrinu
 • Je inšpirovaná technológiou, ktorá sa používa u záchranárskych termofólií             

 

Omni Heat Reflective

 

Funkčné prádlo Omni-Heat™ Reflective

Termoreflexná technológia Omni-Heat™ Thermal Reflective je strategicky umiestnená tak, aby pomáhala udržať telesné teplo tam, kde to najviac potrebujete - reflexné body technológie Omni-Heat™ sú umiestnené v oblastiach, ktoré potrebujú teplo najviac, zatiaľ čo miesta s vysokou potivosťou sú vybavené technológiou Omni-Wick™ pre maximálny odvod vlhkosti. Vďaka antimikrobiálnej úprave je materiál neustále svieži aj pri vysoko namáhavých aktivitách. Tento produkt dokazuje, že vyššia váha neznamená viac tepla - naša spodná vrstva je ľahká a predsa veľmi teplá. Je zárukou pohodlia pri akejkoľvek fyzickej aktivite.

 • Vylepšená pružnosť - vďaka mäkkým elastinovým vláknam, pružiacim do 4 smerov, ktoré vám zaručia dokonalú prirodzenosť a slobodu pohybu
 • Strategické vetranie - ergonomické rozdelenie teplotných zón zaisťuje maximálnu priedušnosť