Columbia jarná kolekcia je tu. Pre viac info rozbaľte v jednotlivých kategóriách filter produktov a zvoľte novinky. Alebo nás navštívte v OC Optima - Košice - predajňa COLUMBIA. Tešíme sa na Vás.

Omni-Heat™

reflective2webOmni-Heat™ Reflective

VYUŽITE VLASTNÉ TEPLO

Technológia Omni-Heat™ priaznivo reguluje telesnú teplotu vďaka bodovej reflexnej aplikácii na vysoko priedušnom materiáli. Pomáha tak regulovať vašu teplotu tým, že zachytáva a čiastočne odráža vami vygenerované telesné teplo a zároveň rýchlo odvádza vlhkosť a pot od tela.

 • Bodová reflexná aplikácia technológie Omni-Heat™ Reflective vám pomáha udržať vlastné teplo a zároveň umožňuje textílii dýchať, čím napomáha termoregulácii organizmu
 • Neutralizuje statickú elektrinu
 • Je inšpirovaná technológiou, ktorá sa používa u záchranárskych termofólií             

 

Omni Heat Reflective

 

Funkčné prádlo Omni-Heat™ Reflective

Termoreflexná technológia Omni-Heat™ Thermal Reflective je strategicky umiestnená tak, aby pomáhala udržať telesné teplo tam, kde to najviac potrebujete - reflexné body technológie Omni-Heat™ sú umiestnené v oblastiach, ktoré potrebujú teplo najviac, zatiaľ čo miesta s vysokou potivosťou sú vybavené technológiou Omni-Wick™ pre maximálny odvod vlhkosti. Vďaka antimikrobiálnej úprave je materiál neustále svieži aj pri vysoko namáhavých aktivitách. Tento produkt dokazuje, že vyššia váha neznamená viac tepla - naša spodná vrstva je ľahká a predsa veľmi teplá. Je zárukou pohodlia pri akejkoľvek fyzickej aktivite.

 • Vylepšená pružnosť - vďaka mäkkým elastinovým vláknam, pružiacim do 4 smerov, ktoré vám zaručia dokonalú prirodzenosť a slobodu pohybu
 • Strategické vetranie - ergonomické rozdelenie teplotných zón zaisťuje maximálnu priedušnosť


omniheat_3d_optimized Omni-Heat™ Thermal Reflective 3D

ĎALŠIA DIMENZIA REFLEXNÉHO TEPLA

Omni-Heat™ 3D je ďalšou fázou pokroku v našom portfóliu Omni-Heat™ technológie reflexného tepla. Výrazne Vám pomôže ostať v teple a pohodlí, PRETOŽE:

 • zefektívňuje odraz tepla a jeho udržiavanie
 • zapracovali sme na tom, aby Vám technológia slúžila ešte dlhšie -  vertikálne orientované vlákna chránia podšívku pred oderom a opotrebovaním

OH3D_Tech_illust

OH3D_Fabric_Texture_4_CMYK

O TECHNOLÓGII

Naša patentovaná podšívka Omni-Heat™ 3D, má zvýšené krytie zlepšujúce odraz tepla. Na podšívku sú nanášané malé kapsuly z mäkkých, vertikálne orientovaných vlákien, ktoré vytvárajú vzduchovú medzeru medzi vašim telom a látkou, čím sa zlepšuje zadržiavanie tepla. Vaše telo tak bude v teple a pohodlí.


Infinity Omni-Heat™ GOLD ( Infinity )

ZLATÝ ŠTANDARD TERMOREFLEXNEJ TECHNOLÓGIE

Omni - Heat™ GOLD (Infinity) je ďalším evolučným stupňom tepelne reflexných materiálov. Nový rozšírený vzor zlatých bodov ešte viac odráža naše telesné teplo a dodáva okamžité teplo a priedušnosť bez kompromisov. Omni-Heat™ GOLD poskytuje zvýšenie reflexného telesného tepla o 40% (oproti oceňovanej Columbia technológii Omni-Heat™ thermal reflective (strieborné bodky), ktorá poskytuje jeho 20% návratnosť).  

 

  

Novo upravená bodová reflexná aplikácia poskytuje zvýšenú návratnosť tepla a vysokú priedušnosť.


 insulationOmni-Heat™ Insulation

BUĎTE IZOLOVANÍ PROTI CHLADU

 • Najefektivnejšia tepelná izolácia v prepočte na 1 gram syntetickej izolácie v textilnom odvetví
 • Veľmi mäkká na dotyk - ako perie
 • Ekologická - z 50 % recyklát
 • Ľahká a tenká, zahreje bez zbytočného objemu ako doposiaľ nikto iný na trhu

 

Mikroskopický náhľad zobrazuje izolačnú štruktúru skladajúcu sa z rovnomerne rozložených spojených uzlov, ktoré vytvárajú medzipriestory zadržujúce vzduch. Vzduch je nie len veľmi ľahký, ale tiež je to výborný izolant - vie udržať teplo. Tento koncept je inšpirovaný vtáčím hniezdom, ktoré využíva veľkú štruktúru pre pevnosť a jemné materiáli na izoláciu. Táto technológia má najvyššiu hodnotu CLO* v prepočte na 100g izolujúceho materiálu na poli textilných syntetických izolácií. V porovnaní so svojim hlavným konkurentom dosahuje izolácia Omni-Heat™ 2,9 CLO na 100 gramov materiálu, zatiaľ čo porovnateľná TOP technológia konkurencie dosahuje hodnoty 2,5 CLO pri rovnakej váhe. Môže Vás tešiť aj to, že tento materiál, ktorý je vyrobený z 50% z recyklátu, neobetuje mäkkosť na úkor ekológie.

*CLO je základná merná jednotka tepelných vlastností oblečenia

 


OH_Black_Dot_Logo_RGB_485Omni-Heat™ Black Dot

TEPELNÝ MAGNET CHRÁNI VAŠE TEPLO

 • Prvý vonkajší tepelný štít vo svojej triede
 • Čierne body zadržiavajú teplo a zachytávajú teplo zo slnečných lúčov
 • Znižujú tepelné straty
 • Prielom v technológii kontroly tepla

OH_Black_Dot_Tech_Illustration


Omni-Heat™ Helix Omni-Heat™ Helix

VÝKONNÉ TEPELNÉ ČLÁNKY

Prvá technológia svojho druhu, ktorá využíva vysoko účinné izolačné bunky pomáhajúce riadiť prechod tepla, takže Vám nebude zima, zostanete v suchu a v pohodlí aj pri aktívnom pohybe v mraze.

FUNKCIE

 • Vysoko účinné izolačné bunky maximalizujú teplo
 • Dodatočné prúdenie vzduchu pre pohodlie v suchu
 • Pokročilé regulovanie prechodu tepla

BLIŽŠIE INFORMÁCIE

      Je to nový dynamický spôsob, ako zostať v teple. Mäkké penové podložky vyrobené z peny s uzavretými bunkami pomáhajú zvládať vaše teplo. Aplikovaný v bunkovom vzore, ktorý vytvára dodatočnú vzduchovú medzeru, zlepšuje prúdenie vzduchu a reguluje vlhkosť. Bol navrhnutý tak, aby s vami spolupracoval, zvládal vaše teplo na ceste do kopcov a udržal vás v teple na ceste dole, takže zostanete v chlade v suchu a pohodlí. Omni-Heat™ Helix vám poskytne teplo, ktoré potrebujete, keď ho potrebujete.