Columbia jarná kolekcia je tu. Pre viac info rozbaľte v jednotlivých kategóriách filter produktov a zvoľte novinky. Alebo nás navštívte v OC Optima - Košice - predajňa COLUMBIA. Tešíme sa na Vás.

SUCHO

Omni-Tech™

 techOMNI-TECH

ZOSTAŇTE V SUCHU I VO VLHKOM PROSTREDÍ

 • Viacvrstvový ochranný systém proti nepriazni počasia
 • Mikroporézna membrána umožňuje odvod vlhkosti
 • Vodný stĺpec 10 000 mm a priedušnosť MVTR rate* 10.000 g/m2/24 hodín
 • Plne podlepené švy

*MVTR rate  (Moisture Vaper Transmision Rate) udáva koľko gramov pár dokáže jeden štvorcový meter membrány prepustiť za 24 hodín (g/m²/24 h)

     CSC_Technologies_Illustration_Omni-Tech

Prvou obrannou vrstvou technológie Omni-Tech je Omni-Shield™, ktorý vytvára ochranný film na povrchu. Nasleduje mikroporézna membrána, ktorá zabraňuje prieniku vody, zároveň však zaisťuje odvod potu. Membrány Omni-Tech™ sú veľmi dobre priedušné, vďaka tomu môžu unikať výpary vlhkosti. Všetky Omni-Tech™ produkty majú vodný stĺpec 10 000mm a priedušnosť 10 000g/m2/24h. A nakoniec materiál podšívky, ktorý chráni membránu Omni-Tech™ z vnútra a súčasne poskytuje savé vlastnosti. Pri správnej starostlivosti je technológia Omni-Tech™ účinná po celú dobu životnosti produktu.

Všetky nami ponúkané produkty s touto technológiou nájdete na našej stránke TU - Omni-Tech™ produkty Columbia

 Omni-TECH™ 3D

VODEODOLNÝ A PRIEDUŠNÝ KOMFORT

Vode odolná a priedušná technológia s viacvrstvovou konštrukciou odvádza vodu a bráni prenikaniu vetra, zatiaľ čo mäkká podšívka priliehajúca k pokožke poskytuje maximálne pohodlie.

HLAVNÉ BENEFITY:

 • Viacvrstvová vode odolná ochrana
 • Priedušný materiál uvoľňuje prebytočné teplo a vlhkosť
 • Podšívka s potlačou je mäkká a príjemne prilieha k pokožke

Omni-TECH™ 3D Technológia

O TECHNOLÓGII

Naša priekopnícka technológia Omni-Tech™ 3D kombinuje vode odolnosť a priedušnosť technológie s vylepšenou mäkkou podšívkou. Výsledkom je to, že zostanete v suchu a pohodlí bez ohľadu na počasie. Váš komfort je pre nás prioritou., ktorý dosahujeme tak, že mäkká časť viacvrstvovej konštrukcie prilieha k pokožke a použitý materiál umožňuje únik prebytočného tepla a vlhkosti.

Omni-Wick™ EVAP

 wick evapOMNI-WICK™ EVAP

POTOM AKTIVOVANÉ OCHLADENIE

Technológia Omni-Wick™ EVAP je ďalším vývojovým krokom v oblasti pokročilých technológií pre odvádzanie vlhkosti. Špeciálna zložka tejto viditeľnej technológie Omni-Wick™ EVAP rozprestrie vlhkosť na veľkej ploche a umožní tak zrýchlené odparovanie zvnútra materiálu na povrch. 


Ste v suchu ešte skôr, než zistíte, že sa potíte.

CSC_Technologies_Illustration_Omni-WickEVAPhtml

Omni-Wick™EVAP funguje na princípe 2 materiálov rôznych štruktúr, ktoré nie sú ploché, ale majú rôznu priestorovú hĺbku. Tmavšia časť rozvádza pot na väčšie šedé plochy, ktoré urýchľujú jeho odparovanie. Pre predstavu – funguje to ako kamenistá cestička. Pri daždi má voda možnosť sa rozprestrieť na veľké množstvo kamienkov a rýchlejšie sa odparí než na asfaltovej ceste, kde vytvorí kaluže. 

Omni-Wick™

 wickOMNI-WICK™  

POKROČILÉ ODPAROVANIE


 

Táto technológia odvádza pot z povrchu tela, rozptyľuje ho po povrchu textílie a umožňuje rýchle odparovanie. Je zárukou pohodlia pri akejkoľvek fyzickej aktivite. Omni-Wick™ je najnovšia technológia odvodu vlhkosti využívaná pre aktivity všetkého druhu. Užite si viac zábavy a zostaňte v suchu ! 

CSC_Technologies_Illustration_Omni-Wickweb

UDRŽÍ VÁS V SUCHU A V POHODE

OutDry™ - EXTREME

 OutDry-Extreme-Logo OutDRY™ EXTREME

ÚPLNE NOVÝ PRÍSTUP K OBLEČENIU DO DAŽĎA

     Dážď je realita. A podľa toho, kde bývate, to môže byť dosť častou realitou. Ako spoločnosť  ktorá sa vyvíjala v mnohokrát búrlivom a nevľúdnom severozápadnom Pacifiku od roku 1938, sme mali dostatok príležitostí spoznať dážď veľmi osobne. Či už je to viacdenná túra alebo len výlet po parku s vašim obľúbeným štvornohým priateľom, vieme lepšie ako väčšina, že nič nemôže zničiť dobrodružstvo viac ako nefunkčná bunda do dažďa. Preto Vám predstavujeme novú technológiu na výrobu odevov pod názvom OutDry™ Extreme.  

ZVONKU MEMBRÁNA, VO VNÚTRI SUCHO

OutDry™ Extreme je prvý nepremokavý ultrapriedušný plášť s nepremokavou membránou na vonkajšej strane plášťa, ktorý zaisťuje trvalú vodoodpudivosť a odolnosť. Vložením oteruvzdornej - odolnej membrány na vonkajšej strane, kde je v kontakte s dažďom, prakticky neexistuje žiadne riziko „zvlhčenia“ bundy, ako u iných materiálov do dažda. Je to odolná, nepremokavá vrstva, ktorá aktívne odpudzuje vlhkosť a dážď.

Vodný stĺpec 40 000 mm, priedušnosť 20 000g/m2/24h

MEMBRÁNA JE NA POVRCHU

OutDry1

ELIMINUJE PRENIKANIE VLHKA DO VRCHNÝCH ČASTÍ

OutDry3

NEOBMEDZENÁ VODEODOLNOSŤ A PRIEDUŠNOSŤ

OutDry5

 

OutDry™ Extreme je na trhu prvé nepremokavé a zároveň priedušné riešenie odevov, kedy membrána nie je vložená medzi 2 vrstvy, ale je nalaminovaná priamo na vrchnú časť odevu vrátane viditeľného prelepenia šitia. Rieši tým zásadnú slabinu tradičného riešenia, čo je navlhnutie vrchnej vrstvy. Membrána i celý odev ostáva plne funkčný a priedušný i pri dlhodobom pobyte vo vlhkom prostredí.

 

OutDry™

       OutDRY™ 

BEZŠVOVÉ, ÚPLNE VODEODOLNÉ, DOKONALE PRIEDUŠNÉ


 • Moderný laminačný proces eliminuje potrebu topánkovej konštrukcie
 • Skutočne funkčná vode odolná technológia
 • Vysoko priedušné a ľahké spracovanie
 • Zvyšuje pružnosť a tepelnú funkčnosť 

outdry2-SK

O TECHNOLÓGII

Systém OutDry™ využíva vlastný patentovaný laminačný proces, ktorý spojí 100% vode odolnú membránu s vysoko priedušnou vonkajšou vrstvou obuvi a zalepí tak všetky otvory, ktoré by mohli prepustiť vodu. Výsledkom je 100% vode odolnosť, priedušnosť, pohodlie, design a strih. Tradičná „topánková“ konštrukcia vedie k vzniku medzipriestoru medzi membránou/podšívkou a vrchnou vrstvou. Existencia tohto medzipriestoru umožňuje hromadenie vody a nečistôt, a vedie k zvýšeniu hmotnosti produktu a k pocitu chladu. Výrobné procesy OutDry™ nahradzujú väčší objem tenkou vode odolnou a priedušnou membránou, ktorá je spojená s vrchnou vrstvou. Výsledkom je nižšia váha, lepší tvar a vyššia pružnosť. Tento systém využívame v topánkach, rukaviciach, ale aj batohoch či bundách označených týmto logom.