Columbia jarná kolekcia je tu. Pre viac info rozbaľte v jednotlivých kategóriách filter produktov a zvoľte novinky. Alebo nás navštívte v OC Optima - Košice - predajňa COLUMBIA. Tešíme sa na Vás.

COLUMBIA technológie

technologie pocasieweb

 shield   OMNI-SHIELDTM 

ODOLNÉ PROTI DAŽĎU A NEČISTOTÁM

       Princíp fungovania technológie OMNI-SHIELDTM je založený na rozdielnosti povrchového napätia materiálu. Látka aplikovaná na textíliu vytvára ochranný film, ktorý má nižšie povrchové napätie než kvapaliny obsahujúce vodu. Tie potom po materiály skĺznu. Teplota kvapaliny jej povrchové napätie znižuje a preto technológia odpudzuje tekutiny až do teploty 73°C.

  • Táto povrchová ochrana odevu odoláva ľahkému dažďu a nečistotám a udržuje vás tiež suchých a čistých
  • Technológia Omni-Shield™ sa aplikuje na rôzne materiály, bez toho aby ovplyvnila ich priedušnosť, vzhľad či štruktúru
  • Produkty ošetrené technológiou Omni-Shield™ vysychajú až 5x rýchlejšie ako ostatné textílie
  • So správnou starostlivosťou bude odev ochránený po celú dobu jeho životnosti

img_o_shield

 

 


 grip OMNI-GRIPTM 

PEVNÝ KROK V AKOMKOĽVEK TERÉNE

    Technológia Omni-GripTM zaisťuje vynikajúcu stabilitu a priľnavosť v akomkoľvek teréne a na akomkoľvek povrchu. Rôzne časti podrážky pracujú nezávisle  a na členitom teréne umožňujú adaptabilný záber. Podrážka Omni-GripTM je vyrobená z polyuretánu a stredne lepivej gumy pre vyššiu odolnosť, odpruženie a lepší záber. Multiterénny systém podrážky kombinuje výstupky špecifických tvarov a tvrdostí prispôsobených pre istý pohyb pri aktivite v rôznych klimatických podmienkach.

Štyri typy podrážok prispôsobených aktivitám 
BEH  Viacsmerné zóny výstupkov na podrážke zaručujú zrýchlenie a záber.
ZIMA & SNEH  Dvojzónový zimný vzor zaručuje pevnú oporu na udupanom snehu či ľade a v mäkkom snehu a prašane.
TURISTIKA  Dobrá priľnavosť na kamenistom a štrkovitom povrchu, pevná opora pri záťaži.
MOKRO & VLHKO  Prvky priľnavosti pre pohyb na mokrom povrchu obsahujú dve oblasti s drážkami, ktoré pomáhajú odvádzať vodu spod   podrážky

 

g_omni-grip

 


 g_columbia-sportswear-omni-freeze-zero-logoOMNI-FREEZETM ZERO     

POTOM AKTIVOVANÉ OCHLADENIE

     Naše telo sa pri fyzickej záťaži prirodzene ochladzuje tým spôsobom, že pokožkou uvoľňuje prebytočné teplo a pot. Túto telesnú vlastnosť k svojmu fungovaniu využíva technológia Omni-Freeze ZeroTM. Do štruktúry plochých vlákien (Omni-Freeze Zero) sú vtkané modré krúžky s kryštálmi prírodnej látky. Kombinácia potu   a kryštálov vyvolá reakciu, ktorá vedie k zníženiu teploty. Cítite okamžitý pocit ochladenia.

  • Popredná odevná technológia ochladzovania
  • Chladivý efekt je aktivovaný kontaktom s telesným potom
  • Dlhotrvajúci pocit ochladenia
  • Viditeľná technológia
  • Urýchlený proces odvádzania vlhkosti
  • Príjemné na dotyk

CSC_Technologies_Illustration_Omni-FreezeZERO

 

 

 


omni-shade OMNI-SHADETM 

VYCHUTNAJTE SI SLNKO BEZPEČNE

       Technológia Omni-ShadeTM blokuje ultrafialové lúče A a B (UVA a UVB), čím pomáha predchádzať spáleniu od slnka a dlhodobému poškodeniu pokožky. Vaša bezpečnosť sa zvyšuje s rastúcim faktorom ochrany pred UV (UPF). K dispozícii je niekoľko úrovní ochrany Omni-ShadeTM: UPF 30, UPF 40 a UPF 50+. Toto označenie odpovedá percentuálnej ochrane pred UV žiarením, napr.: UPF 30 umožňuje priepustnosť len 1/30 lúčov látkou, a predstavuje 96% ochranu pokožky.  Tmavšie farby pohlcujú viac žiarenia, takže naše produkty vyrábame v tlmených farebných prevedeniach.Technológia Omni-ShadeTM je účinná po celú dobu životnosti produktu.

CSC_Technologies_Illustration_Omni-Shade


19568_OmniShade_V3  OMNI SHADE™ SUN DEFLECTOR

       Novinkou pre rok 2018 je revolučná technológia Omni-Shade™ Sun Deflector, ktorá posúva misiu Columbia Sportswear do novej úrovne funkčnosti. Technológia spočíva v drobných bodkách z dioxidu titánu, ktoré sú zakomponované do tkaniny a aktívne odrážajú dopadajúce lúče slnečného žiarenia.

TechIllustrations_OmniShadeSunDeflector

 

 

 


  

 

HORE          1     3        >